Ogłoszenia XII NIEDZIELA ZWYKŁA

23 czerwca 2019

1) Dzisiaj przeżywamy w naszej Parafii Wigilię Uroczystości Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii. Uroczystej sumie o godzinie 12:00, przewodniczyć będzie O. Definitor Generalny Mariusz Tabulski. Bezpośrednio po Mszy św. zapraszamy wszystkich Parafian na wspólne świętowanie na placu przy Klasztorze.

2) W dniu dzisiejszym na prośbę księży Biskupów, na zakończenie każdej Mszy świętej modlić się będziemy śpiewem Suplikacji, pragnąc przebłagać Boga za popełnione w ostatnim czasie w naszej Ojczyźnie świętokradztwa.

3) Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy za piękne przygotowanie ołtarzy, dziękujemy Strażakom z Wólki i Woli Łęczeszyckiej, panom pomagającym w niesieniu monstrancji, niosącym baldachim, feletrony, ministrantom i lektorom, dziewczynkom sypiącym kwiatki i niosącym poduszki i wszystkim innym.

4) Od piątku trwamy w Oktawie Bożego Ciała, która potrwa do piątku, czyli do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa (tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych) - procesja eucharystyczna połączona ze śpiewem Litanii do Naświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy wieczornej, a w niedzielę po Sumie. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy, a szczególnie zaś asystę liturgiczną i procesyjną. W czwartek 28 czerwca w czasie Mszy świętej obrzęd błogosławieństwa wianków.

5) W sobotę 29 czerwca przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

6) Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby remontowe w naszym kościele.

7) Zapowiedzi przedślubne:

Monika KRAJEWSKA, panna z naszej parafii i Krzysztof KORZENIOWSKI, kawaler z parafii św. Matki Bożej Karmelitańskiej w Abramowie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Gdyby ktokolwiek wiedział o istniejących przeszkodach przed zawarciem ślubu, zobowiązany jest do zgłoszenia ich w kancelarii parafialnej. Zapowiedź druga.

8) Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

9) Dziękujemy wam za wszelką pomoc materialną i duchową jakiej od was doświadczamy. Życzymy wam błogosławionego tygodnia i pamiętamy o was w naszych modlitwach.