Ogłoszenia


Zobacz więcej »

Wydarzenia


Zobacz więcej »


LIST OJCA PROBOSZCZA

Moi Drodzy Parafianie.

 

     Wszystkich nas dotyka tragedia pandemii Koronawirusa. Władze Kościelne i Państwowe wprowadzają kolejne obostrzenia dotyczące naszego życia społecznego i religijnego. Wielu z nas zadaje sobie pytanie – czemu tak i dlaczego aż tak? Trudno udzielić konkretnej odpowiedzi, ale nasuwa się jedna – dla naszego dobra.

  Proszę Was Drodzy Parafianie szczególnie o zachowanie w tym czasie roztropności, a nade wszystko o przyjęcie w pokorze trudnych i czasami niezrozumiałych wytycznych Kościoła i Rządu.  Wiemy z historii, że wielu Świętych przetrwało trudne doświadczenia tylko dlatego, że byli posłuszni Kościołowi, jak np. Święty O. Pio, czy ksiądz Dolindo. Żaden z nich nigdy nie wypowiedział zdania sprzeciwu, czy krytyki w związku z podejmowanymi przeciw Nim decyzjom, ale przyjmowali wszystko w posłuszeństwie.

    Drodzy Parafianie każdego dnia razem z moimi współbraćmi modlimy się za Was i Wasze rodziny, oraz modlimy się za ustanie pandemii. Miłosiernemu Bogu polecany naszą Ojczyznę i cały świat, pracowników Służby Zdrowia, wolontariuszy, wszystkich spieszących z pomocą chorym na Koronowirusa. Szczególnie pamiętamy o wszystkich chorych, a Bożemu Miłosierdziu polecamy tych, którzy odeszli.

     Z pokorą zwracam się do Was prosząc, abyście modlili się wspónie w Waszych domach, które szczególnie teraz stają się Waszymi Kościołami Domowymi.

     Niech Dobry Bóg Wam Błogosławi, a nasza Pani Jasnogórska ma Was w Swojej matczynej opiece.

                                              

                                                    Wasz Proboszcz, ze współbraćmi

                                    O. Bernardem, O. Zbigniewem i bratem Krzysztofem